21 lipca godz. 22.30 – oficjalne otwarcie budowy Adventure World Warsaw

Stało się ! Z wielkimi fajerwerkami ogłoszono oficjalne uruchomienie budowy Adventure World Warsaw. Z udziałem prezydenta IAAPA i wielu szefów firm z branży rozrywki ogłoszono poczatek budowy największego parku rozrywki w Europie Wschodniej. Imprezę prowadzili: Karolina Malinowska i Olivier Janiak.
W atmosferze oczekiwania, w minioną sobotę zaprezentowano po raz pierwszy trójwymiarowy model tematycznego kompleksu rozrywkowego Adventure World Warsaw, największej tego typu inwestycji w Polsce i tej części Europy. Jak  powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie Peter Jan Mulder, Prezes Adventure World Warsaw Parks & Resorts (AWW), powstanie pierwszego na tak ogromną skalę ośrodka będzie dla Polski absolutnym przełomem, stawiając nasz kraj w jednym rzędzie ze światowymi liderami branży rekreacji i wypoczynku.

Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom jedyne w swoim rodzaju przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi.

Projekt powstanie na powierzchni około 230 hektarów. Goście, przybywający do zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Adventure World Warsaw, wkroczą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód – tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji. Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain, które zachwycą całą rodzinę i pozwolą jej przeżyć wspólnie wspaniałe chwile. W każdej krainie, w niezwykłym klimacie mitów i legend znajdziemy pełną różnorodność atrakcji na najwyższym światowym poziomie, w tym imponujące rollercoastery, wliczając w to również te znajdujące się wewnątrz budynków, atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele.

Przechodząc przez Przystań Przygód, goście wkroczą do pierwszej krainy – Zaginionego Królestwa, gdzie między innymi odbywać się będą interaktywne show wykorzystujące technologię 5D, a także spektakularne pokazy kaskaderskie. Dalej odwiedzający udają się do Baśniowej Polski – miejsca, gdzie pośród tradycyjnej architektury przypominającej warszawską starówkę postacie znane z polskich legend i baśni wprowadzą gości w piękno polskiego folkloru.

Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie “najmłodszą duchem” ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy. Następnie goście odwiedzą Krainę Legend osadzoną w klimacie starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, gdzie będzie można skorzystać z emocjonujących rollercoasterów i innych atrakcji. Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową  będą rycerze, wiedźmy i smoki,  a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.

Źródło: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email