Czy wystawa twórców Toy Story i rybki Nemo przyjedzie do Łodzi?

Jak podała Gazeta Wyborcza w Łodzi Marek Pisarski dyrektor Experymentarium chce sprowadzić do Łodzi wystawe „Pixar.25 lat animacji”.

Pixar Animation Studios to słynna amerykańska wytwórnia komputerowych filmów animowanych, której szefem był Steve Jobs. W 2006 r. została wchłonięta przez The Walt Disney Company, ale zachowała swoją odrębność organizacyjną. Powstały w niej takie filmy, jak: „Gdzie jest Nemo?”, „Toy Story”, „WALL-E” czy „Ratatuj”.
Wystawę „Pixar: 25 Years of Animation Exhibition” przygotowano na 25-lecie wytwórni. Wystawa jeździ po świecie. Oglądano ją już m.in.: w Japonii, Finlandii, USA, Singapurze, Chinach, Australii i Szkocji. Pokazywały ją muzea i centra nauki. Wszędzie przyciągała tłumy widzów. Na Tajwanie odwiedziło ją 273 tys. widzów, w Hongkongu – 435 tys.

Wystawa pokazuje proces tworzenia postaci ze znanych i mniej znanych filmów wytwórni. Można zobaczyć oryginalne prace „ojców” Nemo czy WALL-E.

– To jest wystawa ambitna. Zawiera oryginalne prace artystów Pixara, mieści się w nurcie szeroko pojętej sztuki pięknej. Wpisuje się w Łódź filmową i przemysły kreatywne – mówi Marek Pisarski

pełna wersja artykułu na stronie: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,10605592,Czy_wystawa_tworcow_rybki_Nemo_przyjedzie_do_Lodzi_.html

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email