Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

2 czerwca 2012 roku w Rzeszowie odbędzie się trzecia edycja imprezy „Dzień Odkrywców – Interaktyny Piknik Wiedzy”. Organizatorami są Stowarzyszenie „ExploRes” oraz firma „Polimedia”.
Celem imprezy, zorganizowanej w formie rodzinnego pikniku jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej w przystępny i atrakcyjny sposób. Poprzednie edycje odpowiednio w 2010 i 2011 roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu (ok. 10-15 tys odwiedzających) a ich poziom został pozytywnie oceniony zarówno przez wystawców jak i uczestników.
Ubiegłoroczne przedsięwzięcie uzyskało honorowe patronaty Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz patronat kanału telewizyjnego Discovery Science.  Wystawcy to m.in przedstawiciele firm branży lotniczej i energetycznej, uczelni wyższych z Rzeszowa, Krakowa, Lublina i Lwowa.  Odwiedzający Piknik mogli dowiedzieć się m. in. o technologii przemysłu lotniczego, energetyce, spróbować sterować robotami, a także wylądować na Księżycu, podjąć walkę z rycerzami, poddać się zjawisku lewitacji, wyczarować burzę z piorunami lub własnoręcznie zbudować samolot. Zaplanowaliśmy też mrożące krew w żyłach pokazy ciekłego azotu i magiczną kulę plazmową.
Więcej informacji: www.dzienodkrywcow.pl
Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email