„Ferrari World” w Abu Dhabi

ferrari„Ferrari World” to gigantyczny park rozrywki poświęcony marce słynnych sportowych samochodów z tańczącym, czarnym koniem na masce. Świątynia aut, w której można oddać im hołd zajmuje powierzchnię 40 akrów i jest położona na sztucznej wyspie Yas w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„New York Times” podał za serwisem Emirates 24/7, że otwarcie parku zaplanowane na październik 2010 roku zostało pzresunięte na bliżej nieokreślony termin. Stało się tak prawdopodobnie ze wzgledu na smierc szejka Aqr bin Mohames Al Qasimi, władcy Ras al Khaymah, jednej z siedmiu krain wchodzących w skład Emiratów. Wśród atrakcji tego niesamowitego parku znjaduje się między innymi największy na świecie roller Coaster z ponad 60 metrową więżą. Kolejka „Formula Rossa” rozpędza się do 100 km/h w 2 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 241 kilomatrów na godzinę.

 Ponadto w parku znajduje się kabina, gdzie na własnej skórze odiwedzający moga doświadczyć pzreciązeń, jakim poddawani są w testach kierowcy formuły 1, a także symulatory wyscigów oraz tory kartingowe.

Arabsy szejkowie, znani z fantazji w wydawaniu swoich petrodolarów zmieścili pod dachem parku nawet profesjonalny tor wyścigowy, w którym testowane będą bolidy F1.

 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email