Londyńskie wystawy w Łodzi

Już na początku października Centrum Nauki „Experymentarium” w Manufakturze wzbogaci się o dwie nowe, interaktywne wystawy prosto z Londynu.  W łódzkim „Experymentarium” będą stacjonować do 18 grudnia.

Najnowsze wystawy, które wzbogacą zasoby  „Experymentarium” pozwolą zwiedzającym stać się, pryznajmnniej na chwilę, naukowcem. Interaktywna wystawa „Life – Życie” to niezwykła, biologiczna ekspozycja, której tematem przewodnim jest anatomia człowieka. Obejmuje ona także zagadnienia z szerzej pojętej biologii. Ilustruje ją i zachęca zwiedzających do interaktywnego odbioru. Zwiedzający może poczuć się jak prawdziwy badacz a podróż przez świat anatomii jest jednocześnie wędrówką przez najnowocześniejsze dokonania techniki i nauki.

Druga tematyczna wystawa „Material –Fenomen Struktur” – prezentuje właściwości niektórych substancji, tworzyw i materiałów. Kilkanaście eksponatów umożliwia zwiedzającemu przeprowadzenie szeregu doświadczeń, ukazujących cechy charakterystyczne poszczególnych substancji. Pomaga tym samym zrozumieć zawiłe prawa fizyki towarzyszące nam w życiu codziennym.

Wydarzenia te skierowane są zarówno do osób indywidualnych, jak i do zorganizowanych grup szkolnych.

Zatem przyjdź i zobacz jakie to proste !

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email