Magiczny świat w Rosji

Pierwszy światowej klasy park rozrywki ma powstać w Rosji. Magic World Russia, ma zająć powierzchnię około 250 hektarów 50km od Moskwy. W jego skład wejdą parki tematyczne, hotele, bary i inne atrakcje.

Park rozrywki ma połączyć siły Rosji i konsorcjum wiodącego przemysłu kalifornijskiego, Moschanko Investment Group.

Dla milionów Rosjan park rozrywki to spełnienie marzeń, przez wiele lat Rosja nie była gotowa na podobną inwestycję. Nowe władze Rosji umożliwiają duże przedsięwzięcia, dzięki czemu powstanie tu wyjątkowe centrum atrakcji, a setki ludzi zarówno z Rosji jak i Kalifornii dostaną pracę. W ciągu roku oczekuje się około 10-12 milionów gości.

Innowacją w przemyśle tematycznych parków rozrywki jest pomysł, by Magic World Russia poświęcił jeden ze swoich parków dzieciom specjalnej troski. Nazwany World Without Boundaries (świat bez granic) będzie współpracował z terapeutami i specjalistami dla zapewnienia bezpiecznej zabawy wszystkim dzieciom, szczególnie tym niepełnosprawnym umysłowo i chorym psychicznie. To miejsce sprawi, że dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą przygodę, nawet mimo swoich upośledzeń.

W parku rozrywki znajdą się kolejki górskie, plaże, skateparki, ścianki, a dzieci będą mogły dodatkowo zobaczyć jak to jest być dorosłym wykonując zawody strażaka czy kucharza.

Inwestycja pochłonie około 2,5 miliardów dolarów. Szczegółów dotyczących rozpoczęcia prac nie podano.

artykuł na podstawie portalu branżowego

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email