„Park of Poland” – największy nowy projekt w Europie – oficjalnie zapowiedziany na konferencji w Ministerstwie Gospodarki

7 grudnia na konferencji w Ministerstwie Gospodarki poświęconej powołaniu Specjalnej Strefy Aktywności Gospodarczej na terenie Mazowsza zachodniego oficjalnie potwierdzono realizacje parku tematycznego „Park of Poland”.W połowie drogi między Łodzią, a Warszawą powstanie największy w tej części Europy park rozrywki. Oprócz kolejki górskiej wysokiej na 160 metrów znajdą się w nim centrum nauki, centrum konferencyjno-biznesowe, park tematyczny, park wodny, hotele oraz sklepy.

Burmistrzowie trzech gmin: Mszczonów, Radziejowice i Puszcza Mariańska podpisali z Moshe „Mookym” Greidingerem, głównym udziałowcem Global Park of Poland, list intencyjny zakładający, że na terenie ich Strefy Aktywności Gospodarczej powstanie Global Park of Poland.

Prace budowlane rozpoczną się na początku 2013 r., rozpoczęcie działalności nastąpi po ok. 2 i pół roku. Inwestycja w park do 2016 r. sięgnie 3,18 mld zł, a do końca 2020 r. 3,8 mld zł.  Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 0,5 mld euro!  Inwestycja zostanie sfinansowana przez polskie i zagraniczne fundusze inwestycyjne oraz inwestorów prywatnych. Park of Poland przyciągnie kolejne inwestycje do strefy. Pod usługi turystyczne, handel i rozrywkę przeznaczono 3,2 tys. ha.

Na potrzeby parku zostaną uruchomione stałe połączenia z Warszawą i Łodzią. Ponadto park będzie dysponować pięcioma własnymi składami kolejowymi, które będą dowoziły gości z różnych części Europy Środkowo-Wschodniej.  Plany parku poznamy w II kwartale przyszłego roku. Przygotuje je firma Forrec, która zaprojektowała m.in. Legoland.

Szacuje się, że Park of Poland będzie odwiedzać 4 mln osób rocznie. W Strefie Aktywności Gospodarczej ma powstać 2 tys. nowych miejsc pracy.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email