Park of Poland wraca do gry?

Czy wielki projekt kompleksu rozrywki w pobliżu Warszawy przygotowywany od ponad 10 lat doczeka się wreszcie realizacji?

Global City Holdings zamierza skoncentrować się na rozwoju biznesu rozrywkowego – także w Polsce. Jednym z jego priorytetowych projektów jest realizacja Park of Poland, czyli parku rozrywki na dużą skalę, który powstanie w okolicach Mszczonowa koło Warszawy.

GCH uzyskało już pozwolenie na realizację pierwszych etapów Park of Poland, w związku z czym zamierza skoncentrować swoje wysiłki i zasoby w Polsce właśnie na tym przedsięwzięciu. W pierwszym etapie Park of Poland firma zrealizuje Aquapark na obszarze ok. 20 ha.

Park of Poland będzie zlokalizowany w okolicach Mszczonowa, w odległości ok. 60 km od Warszawy pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Spółka posiada tam dużą działkę, na której budować będzie park z pełnym zakresem atrakcji. Według pierwotnych założeń budowa parku miała rozpocząć się w pierwszym kwartale 2015 r.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) łączy działalność w branży rozrywki oraz nieruchomości w Europie oraz w Izraelu. Poprzez swoje spółki zależne, jest obecna w trzech uzupełniających się segmentach działalności: kina, rozrywka oraz nieruchomości.

Do tej pory firma była również jednym z dwóch głównych udziałowców firmy Ronson, dewelopera specjalizującego się w inwestycjach mieszkaniowych. Ronson Europe oraz jeden z dwóch głównych akcjonariuszy spółki – Global City Holdings – zawarli warunkową umowę, w wyniku której GCH opuści akcjonariat giełdowego dewelopera. Do portfela GCH trafi również warszawskie osiedle apartamentowe Nova Królikarnia, którego realizacją i zarządzaniem będzie nadal zajmował się Ronson.

Zawarta umowa jest umową warunkową, a jej finalizacja zależy m.in. od uzyskania zgody walnego zgromadzenia na transakcję. Walne zgromadzenie, podczas którego mają zapaść stosowne decyzje, miało odbyć  się 22 grudnia 2016 r. w siedzibie Spółki w Rotterdamie. Na razie brak informacji o jego wynikach.

Na podstawie Propertynews.

 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email