Robot Land – science fiction theme park w Korei już w 2013 roku

Wart 600 mln dolarów park tematyczny Robot Land poświęcony robotom i androidom znanym z filmów i literatury science-fiction ma zostać otwarty w 2013r. W oddalonym o godzinę drogi od Seulu, położonym w przybrzeżnym mieście Incheon parku Robot Land znajdziemy 11 przejażdżek, siedem atrakcji i osiem show na powierzchni 190 akrów. Określany mianem pierwszego na świecie parku o tematyce robotów, długo powstający Robot Land stanie w szranki z 10 najpopularniejszym parkiem tematycznym na świecie (Everland) oraz największym na świecie parkiem zadaszonym (Lotte World), położonymi w rejonie Seulu. Ostatnimi laty południowokoreańskie projekty parków tematycznych stały się znane z tego, że zatrzymują się na etapie ambitnych, acz niezrealizowanych koncepcji, czego najlepszymi przykładami są MGM Studios Park Korea, Paramount Movie Park Korea oraz Universal Studios Korea. Przy rocznej frekwencji na poziomie 2,8 mln zwiedzających, Robot Land będzie główną atrakcją turystyczną w Korei Płd. jak również wizytówką jej branży robotyki. Szkice koncepcyjne parku ukazują nam wciąż rozwijającą się, amorficzną, futurystyczną architekturę którą okala jednoszynowy trakt, zaś na pobliskich wzgórzach znajdziemy napis Robot Land a’la ten z Hollywood. Widok z lotu ptaka ukazuje cztery krainy tematyczne (Robot Kingdom, Kidbot Village, Robotopia and Fun City) położone wzdłuż nadbrzeża z charakterystyczną zieloną, szklaną piramidą w samym centrum. Stworzona na podstawie robota z kultowego południowokoreańskiego filmu animowanego z 1976r., wysoka na 365 stóp wieża Taekwon V posłuży za główną ikonę parku ze swoim pokładem obserwacyjnym na górze i przejażdżką po krytym obiekcie o tematyce robotów u podstawy.
Pozostałe atrakcje Robot Land:

  • Robocoaster marki Kuka podobny do tego z Knights Tournamentw Legolandzie oraz Sum of All Thrills w Walt Disney World
  • Kolejka górska, która zdaje się nurkować, podobna do Vanish at Cosmoworld w Japonii
  • Olbrzymi diabelski młyn z motywem mechanizmów zegarowych podobny do Londyńskiego Oka
  • Akwarium gdzie zwiedzający sterują rybą-robotem
  • Arena walk bokserskich robotów a’la „Real Steel”

Operatorzy parku planują współpracę z posiadaczami praw własności intelektualnej (20th Century Fox czy Warner Bros.), a także operatorami parków rozrywki (Legoland, Disney) w celu dostarczenia odpowiednich motywów dla atrakcji w Robot Land. Plany te przewidują wprowadzenie scenografii z takich filmów, jak „Raport Mniejszości” z Tomem Cruisem, „Ja, Robot” z Willem Smithem czy trylogii Matrix z Keanu Reevesem.
Hala Robotów w parku ma zawierać eksponaty wzorowane na filmach takich jak Transformers, Star Wars czy Astroboy jak również roboty eksperymentalne autorstwa Sony, Toyoty czy Hondy. Praktycznie każdy aspekt planowanego parku będzie w jakiś sposób powiązany z motywem robotów. Przejażdżki z tym motywem jakie znajdą się w parku to wieża do skoków na bungee, spływ wodny, auto skutery czy klasyczna karuzela. Będą także atrakcje: ogród kwiatowy, zoo, muzeum, parada, wielkie nocne widowisko i musical w stylu kabaretu.
Robocentryczny park wodny zawierał będzie wolno płynącą rzekę, basen falowy oraz zjeżdżalnię. Nawet restauracje będą miały swoich kelnerów-robotów pojawiających się w trakcie przedstawień na scenie podczas kolacji. Otwierany etapami w latach 2013-2014 Robot Land ostatecznie otoczą dzielnice sklepowe, laboratoria badawczo-rozwojowe, szkoły robotyki oraz wieżowce.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email