Trudna sytuacja Muzeum Techniki w Warszawie-uaktulnione

Jak się dowiadujemy, Muzeum techniki w Warszawie przezywa trudne chwile z uwagi na brak przyznanych dotacji na rok 2012 na działalność.

Na podstawie www.warszawanaszemiasto.pl podajemy:

W związku z kłopotami finansowymi Muzeum Techniki grozi likwidacja. Właściciel, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, nie zapewnia placówce środków na działalność. Do tej pory główne źródło utrzymania stanowiły fundusze Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednak w tym roku odmówiono ich przynania. Muzeum odwołało sięod tej decyzji – bezskutecznie. Ministerstwo Kultury zdaje się nie dostrzegać problemu i również nie przyznało placówce żadnej pomocy.
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT nie podejmuje żadnych działań. 22 maja miałoa odbyć się spotkanie zarządu.
Pracownicy nie otrzymają pensji za maj, prawdopodobnie dostaną tylko zaliczki. Pieniądze za kwiecień zostały wypłacone, lecz z powodu problemów finansowych nie zapłacono ZUSu. Muzeum zatrudnia około 100 osób.
– Nie wiadomo co planuje właściciel, czy zamierza sprzedać czy przekształcić to muzeum – mówi wicedyrektor Piotr Zarzycki.

Trzymamy kciuki za kolegów i koleżanki w Muzeum!

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email