Ukraina

Mimo, iż reprezentacja Ukrainy do faworytów turnieju należeć nie będzie, to jej Kibice zapewne wierzą w sukces swojej reprezentacji, choćby dlatego , że są Oni współgospodarzami turnieju, a ich Kibice będą ich dopingować z całych sił. Ukraina ma kilku wspaniałych piłkarzy, którzy jak do tej pory jeszcze nigdy nie występowali na Mistrzostwach Europy, z prostego powodu – dla Ukrainy jest to pierwszy taki turniej. Tymi piłkarzami są m.in. Andrij Szewczenko, Anatolij Tymoszczuk czy Andrij Woronin. W składzie dominują piłkarze Szachtara Donieck oraz Dynama Kijów. Wynik meczów towarzyskich przygotowujących Ukrainę do Mistrzostw Europy zapewne nie napawa optymizmem jej Kibiców. Porażki z Włochami, Szwecją, Francją oraz Czechami i tylko jeden remi z Niemcami mówi sam za siebie. Fakt taki, że rywale byli bardzo silni.

Eliminacje:

Ze względu na to , że Ukraina jest współgospodarzem ME 2012, to miała zapewniony awans do tego turnieju. Zamiast meczów eliminacyjnych, Ukraina rozgrywała mecze towarzyskie.

Rumunia – Ukraina 2:2, karne 2:4

 Szwecja – Ukraina 1:1, karne 4:5

 Ukraina – Włochy 0:2

 Ukraina – Uzbekistan 2:0

 Ukraina – Francja 1:4

 Ukraina – Szwecja 0:1

 Ukraina – Urugwaj 2:3

 Czechy – Ukraina 4:0

 Ukraina – Bułgaria 3:0

 Estonia – Ukraina 0:2

 Ukraina – Niemcy 3:3

 Ukraina – Austria 2:1

Ukraina na Mistrzostwach Europy:

 Dla Ukrainy udział w tegorocznych ME będzie ich pierwszym w historii. Warto zaznaczyć, iż w roku 2000 Ukraina była od krok do awansu poprzez baraże. Jednakże sensacyjnie przegrała dwu mecz z reprezentacją Słowenii (1:2 i 1:1).

Trener:

 Ołeh Błochin selekcjonerem reprezentacji Ukrainy jest od 2003 roku. Jego największym osiągnięciem było doprowadzenie Ukrainy do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w roku 2006, które rozgrywane były w Niemczech. We wspomnianym meczu przegrał 3:0 z Włochami, którzy jak się później okazało zostali Mistrzami Świata. Olech Błochin z funkcji selekcjonera zrezygnował w roku 2008 po nieudanych eliminacjach do ME. Ponownie jako trener reprezentacji powrócił w kwietniu 2011 roku

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email