W 1 DZIEŃ DOOKOŁA ŚWIATA z Parkiem Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

Podróż dookoła świata w jeden dzień – czy to jest możliwe? Okazuje się, że tak. W Inwałdzie (województwo małopolskie), niewielkiej miejscowości położonej w odległości 6 km od Andrychowa i 6 km od Wadowic znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń”. Na powierzchni 45.000 m2 można podziwiać ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika Św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Odwiedzanie kolejnych państw i ich zabytków to kwestia paru minut.

Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.
Wyjątkiem jest rzymska Bazylika św. Piotra, która jako jedyna w całej Europie została wykonana w skali 1:15 oraz kompleks wenecki* wykonany w skali 1:10. Sercem całego kompleksu jest Plac św. Marka – najpiękniejszy plac świata. Łączy w sobie elementy fantazji i rzeczywistości. Nad Placem góruje Dzwonnica św. Marka – najwyższa budowla Wenecji. Najcenniejszym i najwspanialszym zabytkiem sakralnym wzbudzającym zachwyt znawców sztuki i turystów jest Bazylika św. Marka.
Kompleks wenecki otoczony jest z trzech stron kanałem wodnym, po którym pływają gondole.

Lunapark gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dorośli, którzy lubią mocne wrażenia, powinni obejrzeć Pirat Show i Egipt Horror Show, wybrać się na seans do kina 5D MAX          oraz w niezwykłą podróż na Symulatorze. Najbardziej odważni mogą zaszaleć na Rollercoasterze i Rapids River. A na najmłodszych turystów czeka kolejka elektryczna, zjeżdżalnia, Małpi Gaj, Ogromna Piaskownica.

Restauracja Bajkowy Zamek i punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków, a sklepiki z pamiątkami różnorodnością upominków. Park Miniatur czynny jest przez cały rok.
Czas spędzony w Parku Miniatur to niezapomniane wrażenia.

Dane kontaktowe:
Park Miniatur „Świat Marzeń”
Inwałd ul. Wadowicka 169
34-120 Andrychów
tel./fax +48 33 875 73 20
+48 696 080 944
e-mail: info@parkminiatur.com
www.parkminiatur.com

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email