Windseekers

Kanadyjski park rozrywki Wonderland, jeden z czterech parków operatora Cedar Fair w Ameryce Północnej, dzięki nowej atrakcji, WindSeekerowi (tłum. poszukiwacz wiatru) podnosi poprzeczkę konkurencji. Pierwsze wrażenia z kolejki huśtawkowej? To jak jazda na sterydach.

Konstrukcja, której koszt wyniósł 5 milionów dolarów, a wysokość przekracza 91 metrów znajduje się w Vaughn, niedaleko Toronto. Szczyt WindSeekera to najwyższy punkt z całym parku.

W WindSeekerze pasażerowie siedzą na dwuosobowych huśtawkach. W przeciwieństwie do innych kolejek huśtawkowych oferowanych na rynku, uczestnicy przejażdżki zawieszeni są na sztywnych stalowych wysięgnikach, które umożliwiają bliższe rozmieszczenie gondoli i większą pojemność. Huśtawki obracają się wokół kolumny osiem razy na minutę wspinając się przy tym wzwyż wieży. Podczas 60 sekundowej jazdy gondole podnoszą się pod kątem 45 stopni. Po zmroku goście są świadkami spektakularnego świetlnego show.

Windseeker otwarto w parkach sieci Cedar Fair w stanie Ohio, Kalifornia. Części do tej atrakcji przywożono z fabryk holenderskiego producenta Mondial. Wiceprezes, a zarazem główny dyrektor kanadyjskiego Wonderlandu, Raffi Kaprelyan, podkreślał że współpraca z Mondialem była bardzo udana, a ich rady pomocne. Kaprelyan wielokrotnie odbywał przejażdżki WindSeekerem. “Jest porywający i wygodny, gwarantuje niesamowite widoki”, relacjonował, “W ciepłe dni przyjemnie chłodzi. Goście będą zachwyceni WindSeekerem ze względu na jego wysokość oraz możliwość oglądania otoczenia”.

Poza WindSeekerem w Wonderlandzie znajdują się jeszcze inne kolejki holenderskiego producenta. Dyrektor wierzy, że nowa kolejka będzie świetnym dodatkiem do kolekcji i uczyni Wonderland jeszcze bardziej konkurencyjnym. Z WindSeekerem kanadyjski park posiada łącznie 68 kolejek, a tym samym znajduje się w czołówce parków ze względu na ilość kolejek w Północnej Ameryce i jest najbardziej ruchliwym parkiem w sieci Cedar Fair. „Wciąż zmieniamy scenerię parku, WindSeeker jest atrakcją wyższą od poprzednich o przeszło 21 metrów. Dla amatorów mocnych wrażeń ta kolejka to ‘must-do’ 2011”, mówi Kaprelyan.

artykuł na podstawie sierpniowego wydania magazynu ParkWorld, parkworld-online.com

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email