Zatorland – nowości na sezon 2015

Jak co roku Park Zatorland w Zatorzu przygotował na letni sezon nowe atrakcje.W DinoZatorlandzie na zwiedzających czekają dwa nowe dinozaury: Ampelozaur i Plateozaur. Tym sposobem na zwiedzających czeka ponad 100 różnych modeli dinozaurów, muzeum gromadzące bezcenne eksponaty paleontologiczne, a także warsztaty przybliżające ich uczestnikom przeszłość dawne dzieje naszej Ziemi.

Kolejną częścią Zatorlandu jest Park Mitologii na wodzie – jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich prawdziwą atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem, Achilles walczący z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Od tego sezonu w parku Mitologii skorzystać można z parku linowego.

Park Owadów, tworzyło do tego sezonu 16 gigantycznych figur. Od czerwca 2015 Park wzbogacił się o dwa kolejne owady: Ptasznika i Skolopendrę. Odwiedzenie tej części Parku to dobry sposób na uzupełnienie lekcji biologii czy ciekawe doświadczenie przyrodnicze. Każdy owad gigant zaopatrzony jest tutaj w tablicę informacyjną, z której wyczytać można ciekawostki na temat prezentowanego gatunku.

Park Bajek i Wodnych Stworzeń w Zatorzu to pierwszy w południowej Polsce tematyczny park poświęcony faunie mórz i oceanów. Od tego sezonu wzbogacony o Interaktywny Domek Piratów.

W Lunaparku też sporo nowości: nowy przestronny Kulkoland, nowa karuzela łańcuchowa Clown oraz jedyne w Polsce kino 360 3D.

Do tego powiększony plac zabaw dla dzieci, ścianka kinetyczna, możliwość podróżowania po Parku bezpłatną ciuchcią turystyczną.

Zatorland czeka na zwiedzających w miejscowości Zator w Małopolsce, niedaleko Oświęcimia  i Wadowic – zaledwie około 50 kilometrów od Krakowa i nieco ponad 55 kilometrów od Katowic.

Informacje pochodzą ze strony: www.zatorland.pl

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email